Спортивне життя ліцею

Організація і зміст фізичного виховання в Плужненському професійному агарному ліцеї регламентується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», листами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими та іншими актами Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства України у справах молоді та спорту щодо фізичного виховання дітей та учнівської молоді. Фізичне виховання в закладі є невід’ємною складовою освіти, воно забезпечує можливість набуття кожною людиною необхідних науково – обґрунтованих знань про здоров’я і засоби його зміцнення, методики організації змістовного дозвілля і спрямоване на формування в них фізичного, соціального та духовного здоров`я, вдосконалення фізичної та психічної підготовки до ведення активного довготривалого життя та професійної діяльності.
У ППАЛ організаційна діяльність спрямована на вдосконалення фізкультурно-масової, навчально-спортивної роботи, зміцнення здоров’я, формування навичок здорового способу життя, професійної діяльності та складається з:

 • обов’язкового компоненту (урок або заняття, фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі навчального дня);
 • позаурочного компоненту (заняття у гуртках спортивного спрямування, самостійні заняттям спортом, участь у фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходах).
  У поточному навчальному році працюють спортивні секції з волейболу, баскетболу, тенісу, шахів.
  Учні з великим задоволенням відвідують спортивну залу в позаурочний час.
  Навчальні заняття проводиться на спортивній базі ліцею, яка налічує:
 • спортивна зала;
 • футбольне поле;
 • спортивний майданчик.
  Крім занять з фізичного виховання в навчальному закладі діє система організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. Ця система передбачає ряд заходів, які проводяться з метою пропаганди і широкого використання засобів фізичної культури та спорту з підготовки молодого покоління до праці та захисту Батьківщини, подальшого розвитку учнівського спорту ЗП(ПТ)О, запобігання антисоціальних проявів серед учнівської молоді. Фізкультурно-оздоровча робота серед учнів ЗП(ПТ)О має на меті створення умов для збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного і соціального здоров’я учнівської молоді. План цієї роботи та календар загальноліцейної Спартакіади «Спорт протягом життя» розробляють викладачі фізичної культури на рік і затверджується директором ППАЛ.
  Так, протягом року в закладі проводяться спортивно-масові заходи: «Козацькі розваги» до Дня Захисника Вітчизни, змагання до Дня збройних сил України, «День здоров’я» та ін. В позаурочний час в спортивній залі проводяться змагання з міні-футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, шахів. На ряду загальноліцейної Спартакіади збірні команди беруть участь в міській Спартакіаді серед ЗП(ПТ)О, на яких показують свої досягнення. Проводяться товариські зустрічі з ігрових видів спорту між збірними командами шкіл та ліцеїв міста та Плужненським ПАЛ.
  В ліцеї з метою пропаганди здорового способу життя та залучення учнів до занять спортом оформлені стенди під девізом «Спорт протягом життя», на яких розміщені:
 • фотоматеріали спортивних змагань, спортивно – масових заходів;
 • спортивні досягнення;
 • спортивна інформація;
 • положення про Спартакіаду;
 • тематичні розділи про види спорту;
 • фото кращих спортсменів ліцею.
  На педагогічних нарадах постійно заслуховуються питання про організацію спортивно-масової роботи в ліцеї, про підготовку спортивних споруд і забезпеченість їх необхідним інвентарем та обладнанням, підведення підсумків спортивних випробувань та участь у щорічних спортивних змаганнях обласної Спартакіади.
  За результатами медично-профілактичного огляду учнів щорічно проводиться розподіл учнів на групи здоров’я: основну, підготовчу та спеціальну медичну групу. в якій заняття проводяться згідно «Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури» №518/674 від 20.07.2009р. Обстеження учнів спец.мед.групі постійно проводить медичний працівник.
  Згідно плану на навчальний рік та помісячних планів спортивно-масової роботи в ліцеї проводяться військово-патріотичні та спортивно-масові заходи, де учні розвивають вольові якості, спритність, відвагу про що свідчать статті в районній газеті «Зоря Надгориння», та внутріліцейній газеті «Крила».
  Фізичне виховання має на меті утвердження принципів здорового способу життя, що впливає на загальне підвищення стану здоров’я українського суспільства та без якого повноцінний розвиток учнівської молоді неможливий.