Превентивне виховання

У Плужненському професійному аграрному ліцеї діє Рада профілактики правопорушень, затверджена наказом директора ліцею. Розроблено план роботи, тематика засідань Ради профілактики правопорушень і затверджені на першому засіданні, ведуться протоколи. На засіданнях Ради розглядаються питання поведінки окремих учнів, а також тих, які мають пропуски занять без поважних причин. На ліцейному обліку щорічно стоїть схильних до правопорушень біля 10 учнів, з ними працюють психолог, соціальний педагог, майстри в/н, класні керівники, заступник з НВР, директор, ведуться педагогічні спостереження. Згідно плану виховної роботи проводяться виховні заходи щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики СНІДу, тютюнопаління та вживання алкоголю, профілактики та попередження правопорушень.
В Плужненському професійному аграрному ліцеї проводяться спільні заходи з Ізяславським відділенням Національної поліції підрозділу ювенальної провенції, Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей Ізяславської районної адміністрації щодо профілактики правопорушень та злочинності серед учнів ліцею:

 1. Здійснюється щоденний контроль за відвідуванням учнями занять (облік ведеться класними керівниками, майстрами в/н, дирекцією).
 2. Розроблено спільні заходи Плужненського професійного аграрного ліцею з підрозділом ювенальної провенції ВП ГУ Національної поліції, службою у справах дітей щодо профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх серед учнів, та спільні дії із Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 3. Періодично на засіданнях Педагогічної ради проводиться аналіз правопорушень серед учнів ліцею.
 4. Щорічно на загальноліцейних батьківських зборах висвітлюються питання про рівень злочинності та правопорушень серед учнів.
 5. Щороку проводиться аналіз новообраного контингенту, виявлення учнів «групи ризику», учнів з проблемних сімей, відвідуються за місцем проживання учні «групи ризику», вивчаються умови проживання та стан їх сімейного виховання.
 6. В бібліотеці створено постійно діючу тематичну виставку з питань превентивного виховання учнів.
 7. Учні, схильні до правопорушень задіяні у громадському житті ліцею, гуртках за інтересами, спортивних секціях.
 8. Створено інформаційний куток, де висвітлено інформацію про Національну дитячу «Гарячу лінію» – 116111. Також розміщено інформацію на блозі практичного психолога «Моя робота – Моя ріка», та поширено серед учнів ліцею.
 9. Проводяться інформаційно-профілактичні заходи серед учнівської молоді з метою профілактики шкідливих звичок та формування здорового способу життя.
 10. Щороку проводиться тиждень права, під час якого учні ознайомилися зі своїми правами та обов’язками, конвенцією ООН про права дитини.
 11. На Раді профілактики правопорушень заслуховується поведінка учнів, які скоїли неправомірні дії.