Про проект
В рамках академічних та освітніх програм уряду США в сфері державної дипломатії громадською організацією «Мультикультурна Україна» реалізовано грантовий проект «ТРАНСФЕР ЗНАНЬ про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві».
Ключовим завданням проекту є передача новітніх знань від Університету Меріленду (США) закладам аграрної професійно-технічної освіти України. Основним партнером проекту з української сторони виступатиме Плужненський професійний аграрний ліцей (Хмeльницька обл.).
В рамках проекту для викладачів та учнів розроблено навчальні матеріали (посібники, відео лекції) на різні практичні теми з органічного землеробства, його зв’язок із кліматичними змінами, передові підходи в екологізації сільського господарства, що їх досліджують та впроваджують американські освітяни.
За допомоги науковців Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) учбові агрономічні дисципліни ліцею доповнено темами з органічного сільського господарства, екологічної та водної проблематики сільського господарства.
Плужненський ПАЛ спільно з фермерським господарством «Плужне-Дружба» підготувати демонстраційну ділянку з вирощування органічних плодоовочевих культур.
Підтримку проекту надавала Плужненська територіальна громада в особі Мартинюка Віталія Григоровича.
Про проект в соціальних мережах:
29 квітня 2022 року
став важливим для проекту днем: працівники Плужненського професійного аграрного ліцею заклади пробну демонстраційну ділянку відповідно до спільного проекту «Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві», що реалізується Громадською організацією “Мультикультурна Україна” в рамках програми «Малі гранти публічної дипломатії – ОСВІТА» за підтримки Посольства США в Україні.
Проведено посадку картоплі різних сортів, столового буряка, цибулі, моркви, кабачків, огірків, квасолі.
Практичну допомогу по підготовці земельної ділянки та організації робіт, зокрема, надання посадкових матеріалів на ній надавало фермерське господарство «Плужне-Дружба» за підтримки директорки Коржанівської Валентини Анатоліївни та при безпосередній підтримці голови Плужненської територіальної громади Мартинюка Віталія Григоровича.
В рамках реалізації проекту «Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві» у Плужненському професійному аграрному ліцеї після завершення збиральних робіт на демоділянках з овочевими культурами майстри в/н спільно із учнями закріплених навчальних груп долучилися до підготовки грунту для посіву озимини.
Зокрема, для забезпечення сівозміни у вирощуванні с/г культур та власного хлібовипікання було обрано високоврожайний сорт озимого тритикале, який ліцею надало також фермерське господарство «Плужне-Дружба» за умовами співпраці з підготовки кваліфікованих робітників професії “Тракторист – машиніст с/г виробництва”. Учні групи №21 під керівництвом майстрині в/н Чорної Л.С. підготували машинно-тракторний агрегат та виконали поверхневий обробіток грунту. В цей же день було посіяно озиме тритикале. Частину земельної ділянки, засіяної тритикале, буде використано для збирання насіння, а інша частину – як сидерат для поліпшення структури грунту під майбутній врожай с/г культур.
Техніка
В рамках проекту «Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві», що реалізується Громадською організацією “Мультикультурна Україна” в рамках програми «Малі гранти публічної дипломатії – ОСВІТА» за підтримки Посольства США в Україні було придбано сільськогосподарську техніку Плужненському професійному аграрному ліцею для вирощування сільськогосподарської продукції на демонстраційній ділянці та для проведення навчально-практичних занять з підготовки робітничих кадрів.
Було придбано та передано: трактор колісний Jinma 244; культиватор міжрядного обробітку, картоплекопалка однорядна; картоплесаджалка дворядна; косарка ротаційна WIRAX; обприскувач навісний польовий; сівалка та грунтофреза.
Із досвідом роботи з впровадження органічного землеробства ознайомився також і голова Плужненської територіальної громади – Віталій Григорович Мартинюк. Це говорить про те, що очільники територіальних громад цікавляться проектами, в яких бере участь ліцей, а також органічним землеробством, за яким, впевнені усі учасники цього проекту, майбутнє українського виробництва.
В цей важкий для України час Посольство США підтримало розпочаті роботи згідно даного Проекту та профінансувало придбання необхідної сільськогосподарської техніки для підготовки кваліфікованих робітників професії “Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва” та інших с/г кадрів для подальшого зміцнення економіки нашої держави. Колектив Плужненського ПАЛ щиро дякує Посольству США в Україні (в особі помічника аташе з питань освіти та культури Вікторії Михайленко), ГО “Мультикультурна Україна” (в особі голови Альони Мирошниченко) за цю можливість. Особливу подяку хочемо висловити, уже покійному, ініціатору цього Проекту – Мартіну Ройтеру, завдяки якому цей проект став можливим. Його професіоналізм та щире бажання розвитку Україні надихає кожного з нас