Екскурс в історію закладу

Плужненський професійний аграрний  ліцей розпочав своє існування в 1954 році як Плужненське училище механізації сільського господарства №10. Організатором навчального закладу став Приймак Іван Петрович.

Підготовку кадрів розпочали з професії «тракторист», а з 1957 року – професії «комбайнерів». Протягом восьми років підготували понад дві тисячі спеціалістів для сільського господарства.

З 1960 року по 1970 рік училище проводить підготовку водіїв для армії.

У 1979 році згідно розпорядження Держкомітету УРСР по профтехосвіті Плужненське професійно-технічне училище №3 здобуло статус середнього.

У 1984 році згідно наказу Хмельницького обласного управління освіти і науки №235 від 10.08.1984 року Плужненське професійно-технічне училище №3 було перейменовано в Плужненське професійно-технічне училище №33.

На замовлення управління сільського господарства Ізяславського району в 1985 році училище здійснює набір учнів по професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу; обліковець молока, кухар».

Згідно наказу обласного управління освіти і науки професійно-технічної освіти у 1988 році до Плужненського професійно-технічного училища №33 приєднано Ізяславський філіал Красилівського середнього професійно-технічного училища №12. Філіал готував кадри за такими  професіями: «Токар – фрезерувальник», «Перукар», «Кравець».

З 1990 по 1995 рік започатковано підготовку кадрів по спеціальності «тракторист, майстер сільського будівництва», а з 1996 року – по професії «Оператор з ветеринарного оброблення тварин; препаратор ветеринарний».

Наказом Міністерства освіти  і науки від 13.06.2003 р. №377 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області» Плужненське професійно-технічне училище реорганізовано в Плужненський професійний аграрний ліцей.

 

У цьому ж році, згідно Розпорядження голови Ізяславської райдержадміністрації ліцею від 29.08.2003 р. №303 передано приміщення і колишнього військового містечка в м. Ізяславі, За час існування ліцею було здійснено підготовку спеціалістів різних професій для сільського господарства Ізяславського, Славутського, Білогірського районів. Навчальний заклад став центром підготовки кадрів для підприємств, установ, організацій  Хмельницької, Рівненської, Тернопільської та інших областей.

Для здійснення повчально-виробничого процесу в ліцеї є відповідна навчально-матеріальна база, яка розташована в с.Хотень 1 та м.Ізяслав.

Село Хотень 1: два навчальних корпуси, навчально-лабораторний корпус, їдальня, гуртожиток, спортивний зал, стадіон, машинно-тракторний парк, автотрактородром, учбове господарство, лісогосподарський підрозділ, площа якого – 501,4 га.

Місто Ізяслав: навчальний корпус, навчально-лабораторний корпус, навчально-виробнича їдальня, гуртожиток, спортивна кімната, стадіон.

Для здійснення навчального процесу в ліцеї створено 36 кабінетів, з них 20 кабінетів професійно-теоретичної підготовки, 2 – загально-професійної підготовки, 6 – гуманітарної підготовки, 8 – природничо-математичної підготовки, 2 навчально-лабораторних корпуси в яких є 5 лабораторій професійно-теоретичної та 10 лабораторій професійно-практичної підготовок, 6 майстерень, автополігон та навчальний автотрактородром з площадкою для підготовки машинно-тракторних агрегатів до роботи.

Для організації загальноосвітньої підготовки в ліцеї обладнано 8 кабінетів природничо-математичного циклу, 6 кабінетів гуманітарної підготовки та 2 кабінети загально-професійної підготовки. Всі кабінети оформлено та обладнано засобами навчання відповідно до вимог.

Для забезпечення соціально-побутових умов учнів функціонує дві їдальні на 120 місць, два стадіони і спортивні майданчики, та два гуртожитки на 330 місць. В гуртожитку розміщено бібліотеку та спортивну залу, медичний пункт, душ, та внутрішні санітарно-гігієнічні приміщення: кухні, побутові кімнати, кімната для самопідготовки. Проживання учнів в гуртожитку – безкоштовне!

Організацію навчально-виховного процесу здійснюють 46 педагогічних працівників. Серед них нагороджено нагрудним знаком Відмінник народної освіти – 3 чол., знаком Антон Макаренко – 2 чол., присвоєно звання викладач-методист – 4 чол., старший викладач – 2 чол., вищу кваліфікаційну категорію – 12 чол. Всі майстри виробничого навчання мають відповідну робітничу кваліфікацію.

Навчальний заклад забезпечує підготовку робітничих кадрів на базі неповної і повної загальної середньої освіти за кошти держави, також надає освітні послуги за кошти фізичних та юридичних осіб (без обмежень за віком) за різними видами та формами підготовки: денна, заочна, вечірньо-дистанційна, дистанційна за індивідуальними планами.

Матеріально-технічна база, кадровий склад, забезпечують високий рівень підготовки фахівців для роботи в сфері ресторанного обслуговування, громадського харчування, хлібопекарського виробництва, сільського господарства, транспорту, легкої промисловості, будівельної галузі, хімічного виробництва.